شیراز؛ مهیای برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» می‌شود
شيراز؛ مهياي برگزاري پانزدهمين دوره مسابقات قرآني «مدهامتان» مي‌شود
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد فارس خبر داد:

شیراز؛ مهیای برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» می‌شود

حجت الاسلام اميدي در برنامه زنده تلويزيوني چلچراغ از برگزاري پانزدهمين دوره مسابقات قرآني «مدهامتان» به ميزباني شيراز؛ سومين حرم اهل بيت (ع) خبر داد و گفت: اين مسابقات 12 تا 15 مهرماه 1401 برگزار خواهد شد.
شناسه خبر : 40848 تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ زمان انتشار : ۱۲:۵۰

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از استان فارس، حجت الاسلام «حسین امیدی» شامگاه اربعین حسینی در برنامه زنده تلویزیونی «چلچراغ» سیمای مرکز فارس ضمن اشاره به برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» در شیراز، گفت: شیراز از قدیم الایام به عنوان دارالعلم و دارالزهد بوده است و این سبقه دینی و پیشینه فرهنگی در کنار سومین حرم اهل بیت (ع) بودن باعث شده است که میزبان این رویداد مهم قرآنی باشد.


 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد فارس افزود: این مسابقات از 12 تا 15 مهرماه سال جاری با حضور قریب 150 نفر از نخبه های قرآنی عضو کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در رده سنی زیر 18 سال و بالای 18 سال برگزار می شود.


وی با تاکید بر اینکه مجموعه های مختلفی از نهاد های فرهنگی و اجرایی استان فارس در اجرای این رویداد مهم قرآنی مشارکت کرده اند، اظهار داشت: پانزدهمین دوره مسابقات «مدهامتان» توسط ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور به دبیری ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان فارس برگزار خواهد شد.


حجت الاسلام امیدی با بیان اینکه با مشارکت همگانی تلاش می شود تا برنامه در بالاترین سطح اجرا شده و رایحه خوش قرآن کریم در سومین حرم اهل بیت (ع) بپیچد، افزود: در این مجال از علاقمندان قرآنی دعوت می کنیم تا در برنامه های این مسابقات که اطلاع رسانی خواهد شد، شرکت کنند و از محفل نورانی و باعظمت قرآن کریم فیض ببرند.


وی در بخش دیگری از سخنان خود، بخ برنامه های اربعین حسینی در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس اشاره کرد و افزود: بچه های مسجد در استان فارس همواره در مناسبت های ملی و مذهبی برنامه های خوبی را اجرا کرده اند و در بحث اربعین نیز با برپایی موکب و مراسم های مختلف سنگ تمام گذاشتند.


مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد فارس ادامه داد: توسط اصحاب مساجد و کانون های فرهنگی هنری موکب هایی در داخل استان و کشور عراق راه اندازی شده است که خدمات رسانی در قالب اسکان و پذیرایی و برنامه های فرهنگی را به زائران حسینی ارائه می کنند.