تجلیل از همراهی اصحاب رسانه با بچه های مسجد در ستاد کانون های مساجد (فهما) استان فارس
تجليل از همراهي اصحاب رسانه با بچه هاي مسجد در ستاد کانون هاي مساجد (فهما) استان فارس

تجلیل از همراهی اصحاب رسانه با بچه های مسجد در ستاد کانون های مساجد (فهما) استان فارس

همزمان با اجراي برنامه هاي سالروز تاسيس کانون هاي فرهنگي هنري مساجد به همت ستاد کانون هاي مساجد (فهما) استان فارس از خبرنگاران حوزه مسجد استان تجليل به عمل آمد.
شناسه خبر : 25981 تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۵:۰۶

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از استان فارس، حجت الاسلام حسین امیدی، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تشریح فعالیت ها و برنامه های اجرا شده، گفت: 25 هزار باب کانون و 14 هزار کتابخانه در مساجد کشور فعالیت می کنند که در استان فارس تاکنون یکهزار و 242 کانون فرهنگی هنری و 680 کتابخانه باز و مخزن دار در مساجد تاسیس و راه اندازی شده است.


وی افزود: طرح ملی«سه شنبه های تکریم» توسط ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شد و در سال جاری در روز های سه شنبه یکی از خانواده های شهدا توسط وزیر تکریم می شدند و 494 خانواده معزز شهید در فارس مورد تکریم قرار گرفتند.


حجت الاسلام امیدی با تاکید بر اینکه به علت شیوع بیماری ویروس کرونا در سال 99 برنامه ها بیشتر به صورت مجازی بود و برخی هم با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری برگزار شد، خاطرنشان کرد: همه برنامه ها سعی شده است تا با توجه به هجمه های پیدا و پنهانی که از سوی دشمنان داخلی و خارجی در حال طرح ریزی و اجراست، زمینه جذب قشر جوان به مساجد و ظهور و بروز استعدادهای آنها فراهم شود.


مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس افزود: مسابقات قرآنی با عنوان «مدهامتان» هر سال برگزار می شود که امسال 250 شرکت کننده از فارس در آن حضور داشتند و مسابقات به صورت مجازی داوری شد.  
وی ادامه داد: 17 گروه موفق در بخش کسب و کار های فرهنگی داریم که توانستند کار های زیادی تولید کنند که این گروه ها توانستند با ایجاد نمایشگاه های موقت 10 روزه یا فصلی به کسب و کار مردم محله رونق دهند.


حجت الاسلام امیدی همچنین گفت: مجوز های کانون ها به صورت الکترونیک صادر می شوند که 400 مجوز کانون در سال جاری انجام شده است و بقیه کانون های نیز از طریق سامانه «بچه های مسجد» ضمن ثبت فعالیت ها و برنامه ها اقدام کنند.


خاطرنشان می شود؛ در پایلن این نشست خبری و همزمان با اجرای برنامه های سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد در فارس از اصحاب رسانه فعال استان تجلیل به عمل آمد.